У Росії за агресивне водіння хочуть штрафувати

01/11/2013

Депутати ЛДПР повторно вносять в Думу законопроект про введення поняття небезпечного водіння, за яке запропоновано карати порушників штрафами до 5 тис. рублів. Перша версія цього законопроекту вже була відхилена Держдумою.
 
Фракція ЛДПР у Державній думі сьогодні повторно внесе на розгляд парламенту доопрацьований законопроект, який вводить поняття небезпечного водіння. Як вважають в ЛДПР, Кодекс про адміністративні правопорушення необхідно доповнити визначенням «небезпечне водіння», яке визначається як «навмисне створення водієм перешкод при управлінні транспортним засобом, що спричинило загрозу виникнення аварійної ситуації або загрозу безпеці інших учасників дорожнього руху».

Депутати ЛДПР повторно вносять в Думу законопроект про введення поняття небезпечного водіння, за яке запропоновано карати порушників штрафами до 5 000 рублів
 
Автори поправок пропонують штрафувати за небезпечне маневрування, небезпечне перестроювання по смугах руху, різке гальмування після прискорення або уповільнення і небезпечне наближення до попереду рухається ТЗ з подальшим рухом у безпосередній близькості від нього.
 
Після того як Дума відхилила першу редакцію поправок ЛДПР, автори доповнили законопроект визначенням, що всі порушення за цією статтею мають фіксуватися видеоприборами - камерами дорожнього спостереження або будь-якими іншими пристроями. Співробітники ДПС повинні складати протоколи та направляти їх на розгляд суду, який і буде приймати рішення про винність або невинність водія та визначати розмір штрафу. Як і в першій версії, він варіюється від 2,5 тис. до 5 тис. рублів.
 
Нагадаємо, що навесні прем'єр Дмитро Медведєв доручив Мінкомзв'язку і МВС підготувати необхідні документи для розгортання масштабної просвітницької програми ввічливого ставлення водіїв один до одного. Для цього планувалося створити «інститут громадського контролю за дотриманням всіма учасниками дорожнього руху вимог ПДР. Виявлені за допомогою добровільних помічників факти грубих порушень або агресивного водіння автомобіля повинні обов'язково дійти до суду, що, на думку авторів програми, сформує в суспільстві тверду логічну паралель: «порушення тягне покарання».
 
Зазначимо, що в інших країнах, де на дорогах щороку гине на порядок менше людей, до хуліганів на колесах відносяться дуже суворо. Так, наприклад, в Англії агресія на дорозі може обернутися ув'язненням до двох років, з позбавленням прав з обов'язковою надалі перездачею та штрафом, суму якого призначає суд. Так само з хуліганами за кермом чинять і в США та Німеччині. Найдорожче проявляти агресію за кермом на дорогах Австралії. Водіїв, які не справляються зі своїм гнівом, тут «лікують» відбиранням грошей. Штрафи для них нерідко доходять до 5,5 тис. доларів, а прав управління автомобілем позбавляють на строк до трьох років. Повторне порушення - і доведеться перекваліфікуватися в пішоходи на п'ять років або ненадовго сісти у в'язницю. 

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Лютий 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Попередні публікації

Останні новини

Попередні публікації