Майбутнє Fisker опинилося під питанням

23/03/2013

Седан КармаУ разі банкрутства виробника спортивного седана Karma після виходу «китайців» з переговорів про покупку контроль над компанією одержить американський уряд.
 
Китайські автовиробники Geely і Dongfeng, що змагалися за право покупки 85% пакету акцій каліфорнійської компанії, яка випускала преміальний гібрид Karma, відмовилися від подальшої боротьби. Як повідомили виданню sachinngarg.com обізнані джерела, в Dongfeng, як і раніше в Geely, насторожено віднеслися до планів керівництва Fisker скористатися частиною замороженого гранту Міністерства енергетики США, що наклало б на нового власника зобов'язання організувати виробництво автомобілів Fisker на території США — на колишньому заводі GM в штаті Делавер. Цей майданчик зажадав би великих витрат на введення в експлуатацію. До зупинки виробництва в липні минулого року Karma випускалася за контрактом у Фінляндії.
 
За інформацією джерел, відхід минулого тижня з поста президента Fisker батька-засновника компанії Хенріка Фіскера викликаний його незгодою з планами менеджменту скористатися грантом Міністерства енергетики.
Як відзначає WSJ, відмова китайських виробників від придбання Fisker ставить під загрозу подальше існування компанії, яку чекає в квітні повернути частину держпозики. У разі дефолту і банкрутства компанії контроль над Fisker перейде до уряду США.
 
У середу віце-президент Geely Лі Даніель офіційно повідомив про вихід компанії з переговорів про покупку Fisker. «У нас були серйозні переговори з цією компанією, але Fisker не відповідає нашим стратегічним планам, тому ми вирішили вийти з процесу», — відзначив він.
 
Раніше повідомлялося, що однією з причин зацікавленості Geely в придбанні Fisker був якраз виробничий майданчик в Делавері — китайський холдинг, що володіє Volvo, планував випускати там шведські автомобілі для американського ринку.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Лютий 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Попередні публікації

Останні новини

Попередні публікації